• Rady dla rodziców

• Pamiętaj!

Klub Malucha jest miejscem przyjaznym dziecku, lecz Twoje dziecko przecież o tym nie wie, do tej pory przebywało tylko wśród najbliższych, znanych sobie osób i nie rozstawało się z Tobą na długo. Dlatego ma prawo wyrażać gniew, strach, sprzeciw i niezadowolenie – w końcu w jego życiu zaszła radykalna zmiana i potrzeba czasu, aby ją zaakceptował. Jeśli przetrwacie pierwszy miesiąc, dalej będzie już „z górki”.

Zapamiętaj, czego rodzice robić nie powinni:

• Straszyć dziecko klubem („Poczekaj no, już pani w klubie nauczy cię porządku!”)
              • Zaglądać po pożegnaniu do sali, do okien, by sprawdzić czy dziecko się bawi. Jeśli nasza pociecha to zauważy, resztę dnia spędzi przy drzwiach, bo skoro mama zajrzała raz, to może jeszcze raz zajrzy.
              • Dzwonić do klubu z pytaniem, jak sobie radzi nasza pociecha. Zwykle jest tak, że rodzice niepokoją się dużo bardziej niż ich dzieci. Dziecko po 10- 15 minutach rozgląda się wokoło i zaczyna się bawić, za to mama bardzo zdenerwowana dzwoni kilkakrotnie do klubu, by się upewnić, jakie jest samopoczucie jej dziecka. Każdy telefon to konieczność wyjścia z sali opiekunki, a więc dodatkowe zachwianie i tak już mocno nadszarpniętego poczucia bezpieczeństwa.
              • Poddawać się. Jeśli rodzice wzruszeni łzami bądź zdenerwowani tupaniem swojej latorośli zdecydują się zostawić dziecko „jeszcze tylko dzisiaj” w domu, jest to sygnał dla małego inteligenta, aby jeszcze bardziej demonstrować swoje niezadowolenie. Zwykle jest tak, że jedno ustępstwo rodzica sprawia, że wcześniej czy później dziecko postawi na swoim i zostanie w domu na dłużej.
            • Profilaktyka

• W związku z dynamiczną sytuacją dotyczącą rosnącej ilości i geograficznego rozprzestrzeniania się zakażeń wywołanych koronawirusem 2019-nCoV chcielibyśmy przekazać ważne informacje w tym temacie.

Szalenie istotna jest profilaktyka, a najprostszą metodą jest po prostu mycie rąk - dlatego załączamy instrukcję graficzną (dedykowaną dzieciom, ale do stosowania również przez osoby dorosłe) jak prawidłowo myć ręce.

myj-rece-przedszkole-plakat-A3-2.pdf

• Informacja o rekrutacji do przedszkola.

• Informujemy, że na stronie internetowej przedszkola w Maszewie, w zakładce ,,druki dla rodziców do pobrania'' dostępne są dokumenty zwiazane z rekrutacją do przedszkola. Przed wypełnieniem karty zgłoszenia prosimy  zapoznać się z zasadami rekrutacji. Wszytkie informacje dostępne są na tablicy ogłoszeń w holu przedszkola.

• Przedstawienie ,,Felek Kartofelek''

•

2 marca (poniedziałek) zapraszamy dzieci na  przedstawienie pt. ”Felek Kartofelek”  w wykonaniu aktorów teatru J. Osterwy. Tytułowy bohater-Felek Kartofelek ukazuje dzieciom na podstawie swoich przygód dobre i złe zachowanie.

Koszt przedstawienia -  10 zł – należy wpłacać u opiekunek w grupach.

• Rekrutacja do Zespołu Klubów Dziecięcych

• Informujemy, że rekrutacja do klubu dziecięcego rozpocznie się 1 kwietnia 2020 r. i potrwa do końca miesiąca. Dokumenty będą dostępne  od 23 marca na stronie internetowej klubu oraz w placówce.

• Jak przekazać 1% podatku

W JAKI SPOSÓB PRZEKAZAĆ

1% PODATKU

NA ZESPÓŁ KLUBÓW DZIECIĘCYCH ?

Przekazaniem 1% podatku należnego za 2019 r. na rzecz organizacji pożytku publicznego będą zajmowały się urzędy skarbowe. Wystarczy, że Państwo wypełnią w zeznaniu podatkowym odpowiednie pozycje i wpiszą stowarzyszenie, które wspiera placówki oświatowe.

LUBUSKIE STOWARZYSZENIE POMOCY SZKOLE

Numer KRS 0000 105 271

Koniecznie prosimy dopisać:

ZESPÓŁ KLUBÓW DZIECIĘCYCH W MASZEWIE

• Organizacja pracy klubu dziecięcego w okresie od 23.12.19 r. do 3.01.20 r.

• Organizacja pracy klubu dziecięcego

w okresie od 23.12.19 r. do 3.01.20 r.

Informujemy, że decyzją dyrektora zespołu klubów w porozumieniu z organem prowadzącym, klub będzie:

23.12 – otwarty dla dzieci zapisanych,

24.12 – ZAMKNIĘTY

27.12 – ZAMKNIĘTY

30.12 – otwarty dla dzieci zapisanych

31.12 – ZAMKNIĘTY

2.01 – otwarty dla dzieci zapisanych

3.01 - otwarty dla dzieci zapisanych

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA U ELFÓW

• DNIA 31.01.2019 O GODZ. 10.00 ODBĘDZIE SIĘ DZIEŃ BABCI I DZIADKA.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKIE BABCIE

I WSZYSTKICH DZIADKÓW:)

GRUPA ELFÓW

• UWAGA RODZICE

• Nastąpiła zmiana:

W czwartek 12.12.2019r. dzieci z grupy Elfów zamiast do teatru jadą do kina na bajkę pt. "Śnieżna paczka".

•

Dnia 01.02.2019r. o godz. 12.00 odbędzie się DZIEŃ BABCI I DZIADKA w grupie Krasnali. Serdecznie zapraszamy na występy dzieci i słodki poczęstunek.

• BAL KARNAWAŁOWY

• Dnia 10.01.2019 r. (czwartek ) o godz. 9:00  odbędzie się bal karnawałowy dla dzieci !.

Liczymy na ciekawe i pomysłowe stroje : )

• WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

•

DNIA 11.12.2019 (ŚRODA) W GODZINACH OD 16-18 ODBĘDĄ SIĘ WARSZTATY ŚWIĄTECZNE. KAŻDY PRZYNOSI ZE SOBĄ MATERIAŁY, POTRZEBNE DO WYKONANIA OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH. SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW Z DZIEĆMI:)

• Zebranie Rady Rodziców

• 8.01.2019 r. o godz. 16.30 odbędzie się zebranie rady rodziców.

Na spotkanie serdecznie zapraszamy wybranych przedstawicieli grup.